BUX 139768.24 0,1 %
OTP 45830 -0,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyarányú leépítést jelentettek be Varga Mihályék

A munkavállalók 15 százalékát elbocsátja a Magyar Nemzeti Bank. Ahogy fogalmaznak, „az új vezetés csökkenti a működési költségeket és növeli a hatékonyságot”.

2025. május 22. csütörtök, 10:24

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A működési költségek mérséklése és a hatékonyság növelése érdekében a jegybank 15 százalékkal csökkenti munkavállalói állományát – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

A leépítés a szervezeti és működési szabályzat új célokhoz és kihívásokhoz igazítása nyomán történik, amelyet azért módosítottak, mert a Varga Mihály vezette jegybank a jövőben a törvényben rögzített alapfeladatokra fókuszál, a törvényi mandátumon kívül eső tevékenységeket mérsékli.

Mint írták, a módosítások jelentős megtakarítást és nagyobb hatékonyságot eredményeznek, miközben továbbra is garantált marad a biztonságos működés. Az indoklásban a hatékony és átlátható működés szerepel. Hozzátették: az elbocsátott munkavállalók újbóli elhelyezkedését célzott programmal segítik.

H. B.
H. B.

Ez is érdekelhet