BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzt osztanak szét a kórházak között

A Magyar Közlönyben megjelentek szerint 96,4 milliárd forintot kapnak adósságrendezésre a kórházak.

2025. február 7. péntek, 16:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több, az egészségügyet és a kórházak gazdálkodását érintő rendelet jelent meg csütörtökön este a Magyar Közlönyben. A rendeletek a közfinanszírozott járóbeteg- és fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók gazdálkodását segítő intézkedéseket tartalmazzák. 

Az eladósodott intézmények február végéig 96,4 milliárd forintot kapnak, vagyis ennyivel konszolidálják a kórházakat. A közlönyben megjelent rendelet egyik tétel mondta, hogy fontos cél az egészségügyi szolgáltatók fizetőképességének fenntartása érdekében a tartozások évközi rendezése.

A tavalyi évet 104,7 milliárd forint tartozással zárták a kórházak, erről itt írtunk bővebben. Év közben is többször volt kórházkonszolidáció, a teljes évi kórházi adósság meghaladta a 200 milliárd forintot is. 

A Magyar Közlönyben megjelentekre Rásky László, az  Orvostechnikai Szövetség főtitkára azt mondta: jó hír, hogy a tavaly év végéig keletkezett, lejárt adósságokat kifizetik február 28-ig. Vagyis a cégek megkapják a nekik járó pénzt. A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) a honlapján fogja nyilvánosságra hozni, hogy az  intézmények között hogyan osztották szét a 96,4 milliárd forintot.

Ugyanakkor a szakmai szervezet főtitkára hozzátette:

az idei évre bejelentett 150 milliárd forint pluszforrás felosztásáról szóló rendeletet még várják.

Az egészségügyi többlet forrásokról Gulyás Gergely beszélt egy tavaly év végi kormányinfón, hogy 2025-ben minden hónapban 12,5 milliárd forint plusz forrást kapnak a kórházak.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet