BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, mi az államtitkár terve a gyógyszerautomatákkal

Takács Péter egy szakmai fórumon leszögezte, nem lesznek gyógyszerautomata-láncok.

2024. november 28. csütörtök, 12:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszerautomatákkal kapcsolatos elképzelésekről beszélt Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár a Gyógyszerész Köztestületi Napon. 

Azt mondta a gyógyszerészeknek, hogy van egy nagy közös feladatuk, amit régóta vár a szakma, hogy az ügyeleti rendszert közösen gondoljuk át. Kiemelte: Mezőkövesden beszélt először a szakmai nyilvánosság előtt arról, hogy adott esetben az ügyeleti tevékenységet valamilyen formában gyógyszerautomatákkal váltsák ki.

Azóta egy intenzív szakmai párbeszéd kezdődött ezzel kapcsolatban.

A gyógyszerautomaták azt a célt szolgálják, hogy a helyben ügyelő patika a saját nevében üzemeltessen automatát, tehát nem egy automataláncról beszélünk

– szögezte le az államtitkár.

Azt támogatják, hogy ha az ügyelet nagyon megterheli a patikát, lehessen lehetősége arra, hogy egy bizonyos gyógyszercsoportban az ügyeleti időn túl automatával szolgálja ki a lakossági igényeket. Ez a fő cél – tette hozzá Takács Péter. Ennek a megfelelő szabályozására készülnek a Magyar Gyógyszerészi Kamarával együttműködve, hogy a személyes jelenlétet a patika a saját nevében, adott esetben, automatával tudja helyettesíteni. 

Az Economxon is írtunk már a gyógyszerautomatákról. Magyarországon három helyen vannak kihelyezve boxok, ezekből jellemzően vitaminokat, étrend-kiegészítőket, higiéniai termékeket, terhességi tesztet és óvszert lehet vásárolni a nap 24 órájában bármikor – mondta Lakatos András, a Pegasus Informatikai Kft. ügyvezetője a Digital Health Summiton

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet