BUX 138487.58 0,63 %
OTP 44430 1,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb mérföldkőhöz érkezett a hazai elektromos járműpark

Az Energiaügyi Minisztérium szerint lendületesen bővül a klímabarát autóflotta.

2024. augusztus 12. hétfő, 15:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Júliusban meghaladta a 60 ezret a hazai tisztán elektromos járműpark darabszáma – közölte Facebook-posztjában az Energiaügyi Minisztérium.

Mint írják, a teljes zöld rendszámos állomány a hibridekkel együttvéve júniusban felülmúlta a 100 ezres nagyságrendet, az évtized elejéhez mérten a kizárólag elektromos hajtású gépjárművekből már közel nyolcszor több található meg a hazai utakon. Környezetkímélő motorkerékpárból az elmúlt hónapban állt munkába a hatszázadik, tisztán elektromos tehergépkocsiból pedig a négyezredik – tették hozzá.

Idén február óta minden hónapban a korábbi havinál több környezetbarát járművet helyeznek forgalomba a tárca szerint, ami nagyrészt a vállalatok számára fél éve elérhető támogatási programnak tudható be. A 30 milliárd forintos kiírásban 2,8-4 millió forintnyi állami hozzájárulás igényelhető elektromos flottára. A legfrissebb összesítés alapján pedig eddig összesen 3500 támogatási kérelem érkezett be.

Kínai e-autó, állami támogatással? Kapkodnak érte a magyarok
Az Energiaügyi Minisztérium 30 milliárd forintos keretösszegű, az elektromos haszongépjárművek beszerzését segítő programjára már közel 3500 gazdasági társaság jelentkezett, összesen 16,3 milliárd forintért.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet