BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még tovább zuhant az export

Áprilishoz képest az export kiigazított volumene 3,1 százalékkal csökkent, miközben az importé 1,6 százalékkal nőtt.

2024. augusztus 1. csütörtök, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közlése szerint 2024. májusban a kivitel volumene 5,8, a behozatalé 5 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól. A kivitel értéke 11,9 milliárd euró volt, míg a behozatalé 10,9 milliárd euró.

Az egy évvel korábbihoz képest 2024 májusában euróban kifejezve az export értéke 8,6, az importé 7,7 százalékkal csökkent.

Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 6, a behozatalé 5,3 százalékkal kisebb lett. A termék-külkereskedelmi egyenleg 218 millió euróval romlott. A külkereskedelmi termékforgalom forintban mért árszínvonala a kivitelben 0,9, a behozatalban 1,1 százalékkal emelkedett az előző év azonos hónapjához képest. A cserearány romlott, 0,2 százalékkal.

A forint árfolyama 4,6 százalékkal gyengült a dollárral, 4 százalékkal az euróval szemben.

Az EU27 tagállamaiba irányuló kivitel volumene 7,2 százalékkal, az onnan érkező behozatalé 0,8 százalékkal csökkent. Az EU27-en kívüli országokkal folytatott kereskedelmet illetően a kivitel volumene 1,1, míg a behozatalé 15 százalékkal csökkent. Ebben a viszonylatban a termék-külkereskedelmi egyenleg 557 millió euróval javult és 96 millió eurós passzívumot mutatott.

Megérkezett a fontos mutató, ilyen állapotban van a magyar gazdaság
A KSH első becslése szerint a második negyedévben a gazdasági növekedést az ipar hozzáadott értékének csökkenése fékezte. A magyar gazdaság negyedéves alapon 0,2 százalékkal csökkent.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet