BUX 137921.68 -1,13 %
OTP 44250 -1,49 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas olajbizniszt kötött a Mol a törökökkel

Véglegessé vált a magyar Mol és a török BOTAS megállapodása, hamarosan a szerződést is aláírják róla.

2024. február 15. csütörtök, 19:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A megállapodás értelmében mintegy 275 millió köbméteres gáz érkezik Magyarországra a törököktől idén. A szállítás már a második negyedévben megindul.

Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter ankarai sajtótájékoztatóján azt is bejelentette, hogy közös olaj- és gázkitermelésbe kezd a MOL és a török TPAO. Ennek előkészületeit dél-kelet Törökországban kezdik meg.

A külügyi tárca vezetője egy másik Facebook-posztjában azt is megemlítette, hogy Magyarország lesz az első olyan nem szomszédos ország, ahová Törökország földgázt exportál.

Tavaly augusztusban írt lapunk arról, hogy az MVM energiatársaság közel 300 millió köbméter földgáz vásárlásáról állapodott meg a BOTAS török földgáz nagykereskedővel. 

Szijjártó Péter török kollégájával, Hakan Fidannal közösen tartott sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy Magyarország földgázellátása nem biztosítható Törökország nélkül, amely hazánk egyik legmegbízhatóbb tranzipartnerének számít, mivel az import döntő része is innen érkezik.

Regionális változásokat hozhat a magyar-szerb közös földgázkereskedő cég
Idén ősszel már érdemi működést vár az energiajogász a nyáron létrehozott SERBHUNGAS-tól, az újvidéki székhelyű magyar-szerb közös földgázkereskedő vállalattól, ami regionális mozgásával akár tovább is szélesítheti az üzleti mozgásteret és a térség energiabiztonságát.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet