BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felment az időjárás pulzusszáma, és ez nem sok jót jelent

Az elmúlt nyolc napban öt országos és kilenc fővárosi melegrekord is megdőlt.

2024. február 13. kedd, 21:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az országos melegrekord két napon dőlt meg, február 10-én Szegeden 20,2 fokot mértek, ami a korábbi rekordnál egy fokkal volt melegebb. Ezt követően, február 11-én Gyomaendrődön mértek 20,9 fokot, ami a korábbi rekordnál 0,8 fokkal volt melegebb.

A HungaroMet Zrt. Facebook-oldalán közzétett infografikái szerint Budapesten négy napon dőlt meg a hajnali melegrekord: február 4-én 9 fokot, 5-én, 10,3 fokot, 10-én 9,9 fokot, 11-én pedig 9 fokot mértek. Ezek az értékek 1,9 és 2,5 fokkal haladták meg az eddigi csúcsokat.

Az adatok alapján öt napon dőlt meg a napi melegrekord a fővárosban. Február 4-én hajnalban 13,9 fok volt a legmagasabb érték, 6-án 17,8 fok, 7-én 15,1 fok, 10-én 18,6 fok, 11-én pedig 15,5 fok. Ezek jellemzően pár tized fokkal lépték túl az eddigi rekordokat, a február 10-i csúcs azonban 2,1 fokkal volt melegebb.

A HungaroMet Zrt. múlt heti agrometeorológiai jelentése szerint a tavaszias, száraz, hajnali fagyokat nélkülöző időjárás szikkasztotta, szárította a talajok felső rétegét, miközben a Tisza környékén, valamint a Tiszántúlon sok helyen maradtak belvízfoltok.

Ugyanakkor a tartósan enyhe idő a jelentés szerint megzavarja a vegetáció nyugalmi fázisát.

Bár január második hetétől a hónap végéig jellemzőek voltak az éjszakai fagyos idők, és ez meg is tizedelte a kórokozókat és a kártevőket, a számottevő gyérüléshez tartósabb hidegre lenne szükség.

Itthon is betilthatják a műhúst
Tavaly novemberben az uniós országok közül Olaszország tiltotta be elsőként a szintetikus húsok gyártását és forgalmazását, Nagy István agrárminiszter pedig ezt követendő példának tekinti.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet