BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjelent az országos büdösbogár-térkép

Ahogy egyre hűvösebbek az éjszakák, tömegesen hagyják el eddigi felségterületüket a poloskák. A megjelent országos poloskatérképpel jobban felkészülhetünk arra, hogy hova próbálnak meg a legnagyobb számban áttelepülni.

2023. november 2. csütörtök, 12:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon ugyan több poloskafaj is őshonos, ám elsősorban két invazív típusuk okoz kellemetlenségeket a városlakók számára: a vándor- és az ázsiai márványpoloska. Részben az éghajlatváltozás hatásaként, részben pedig a nemzetközi kereskedelmi szállítmányokon keresztül települtek be hazánkba. Természetes ellenségük egyelőre nem ismert, így szaporodásuk is akadálytalan.

A tavalyi aszályos idő után újra kedvük támadt a poloskáknak aktivizálni magukat. A közlemény szerint azért fontos védekezni a kártevők ellen, mert amellett, hogy kellemetlen a jelenlétük, hatalmas mezőgazdasági károkat is okoznak, ugyanakkor az emberre nem veszélyesek, nem csípnek és betegségeket sem terjesztenek.

Egy elmélet szerint az őszi berajzás előtt egy előcsapat érkezik, ami felderíti és illatanyaggal jelöli meg azokat a helyeket, amelyek alkalmasak az áttelelésre. Azután indul útnak a poloskák hada, mely során akár 100 kilométert is képesek egy éjszaka alatt megtenni.

Az idei várható poloskainvázió területi eloszlását már térképen is megnézhetjük.

Európa-szerte pánikot keltenek az esztelenül sokasodó poloskák
Több cég is megoldást kényszerült keresni az Egyesült Királyságban, valamint Franciaországban, miután hatalmas méreteket öltött egyes helyeken a poloskainvázió. A szállásadók a régi és az új technológiákat is kipróbálják, hogy mihamarabb elejét vegyék a terjedésnek.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet