BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hónap végére elfogyhat Budapest pénze

Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint még van némi pénz a főváros számláján, azonban az is hamarosan elfogy.

2023. május 6. szombat, 10:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„A fővárosi önkormányzat egyelőre nem adta be a keresetlevelet a szolidaritási hozzájárulás miatt indítandó közigazgatási perhez. A jogászcsapatunk még dolgozik a pertaktikán” – mondta a Népszavának Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes.

Karácsony Gergely korábban arról beszélt, hogy Budapestnek gyakorlatilag nincsen pénzügyi megtakarítása, és rendkívül felháborítónak tartja azt, hogy a magyar kormány politikai döntései elvonták a város pénzügyi tartalékait.

fővárosi közgyűlés áprilisban fogadta el a városvezetés túlélőprogramját, amelyben többek között a költségvetési helyzet stabilizálását célozták meg, miután számításaik szerint augusztusra 76 milliárd forintos hiánya lesz a fővárosnak – írja az Index. A városvezetés kifejtette, az iparűzési adó elvonása és a szolidaritási hozzájárulás 148 milliárd forint direkt kormányzati elvonást jelentett Budapestnek. A főpolgármester arról is beszélt, Budapest a központi költségvetés nettó befizetője lett. 

Budapest április végéig 17,9 milliárd forinttal többet fizetett be, mint amennyit az állami költségvetésből normatívaként kapott. A városnak jelenleg még van a számláján némi pénz, de várhatóan május végére már a hitelkeretéből működik

– mondta Kiss Ambrus a város pénzügyi helyzetéről.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet