BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jászai Gellért új pozíciót kapott Szegeden

Jászai Gellértet, a 4iG csoport elnökét választotta kuratóriumi tagnak a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány pénteki kuratóriumi ülésén.

2023. április 14. péntek, 20:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jászai Gellértet választotta kuratóriumi tagnak a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány – közölte pénteken a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) honlapján.

Jászai Gellért nagy megtiszteltetésnek nevezte a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány felkérését, amelynek köszönhetően részt vehet a 150 esztendős felsőoktatási intézmény munkájában.

Az SZTE Magyarországon az informatikai és mérnöki képzés egyik kiemelkedő központja, a 4iG szakértői, illetve a cég szegedi kirendeltsége hosszú évek óta együttműködik az egyetemmel

– hangsúlyozta az üzletember.

Megválasztása után Jászai Gellért úgy fogalmazott, büszke arra, hogy személyes részvétele tovább erősítheti az egyetem szerepét a digitális tudás és a gazdaság kapcsolatában.

Jászai Gellért megválasztására azt követően került sor, hogy Lantos Csaba energiaügyi miniszter február 15-i hatállyal lemondott a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi tagságáról.

Üresen tátonganak a kuratóriumi helyek a távozó miniszterek után
Egy hónappal ezelőtt az Európai Unió nyomására az Orbán-kabinet hét miniszterének is távoznia kellett a modellváltó alapítványokhoz került egyetemek kuratóriumaiból, ugyanakkor a megüresedett helyek többségére még mindig nem sikerült megtalálni a megfelelő személyt. Bővebben>>>
Varga Csenge
Varga Csenge

Ez is érdekelhet