BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége, ennyi: megszűnik a védettségi igazolvány

Sehol nem kérik már, korlátozások nincsenek, szükségtelen magunkkal hurcolni a védettségi igazolványt.

2023. február 10. péntek, 13:37

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenlegi járványügyi helyzet nem indokolja sem itthon, sem külföldön a védettség igazolását, korlátozások sincsenek, ezért a kormány megszünteti a koronavírus elleni védettséget igazoló igazolványt – olvasható a kormány.hu-n megjelent jogszabálytervezet indoklásában

A védettségi igazolványt ezért meg is szűnteti a kormány.

Az eddig kiállított igazolvány ugyanakkor a polgárok birtokában marad, azokban az országokban továbbra is felhasználható, ahol erről Magyarország megállapodott. Szintén megmarad az a lehetőség, hogy a védettségi igazolvány QR-kódjáról a polgárok az uniós digitális Covid-igazolványukat elérjék. 

A védettségi igazolványt eredetileg a koronavírus-járvány idején az oltások igazolására állították ki, a korlátozások alatt sok helyre csak ezzel lehetett bemenni, aztán májusban oltási igazolvánnyá alakult át.
Hegedűs Szabolcs
Hegedűs Szabolcs
Hegedüs Szabolcs közéleti, külpolitikai és külgazdasági témákkal foglalkozik. Írásaiban az Európai Unió és a régiós országok folyamatait követi, különös tekintettel a gazdasági és politikai összefüggésekre. Pályafutását televíziós és rádiós újságíróként kezdte, az Economx főmunkatársa.

Ez is érdekelhet