BUX 138422.74 -0,77 %
OTP 44420 -1,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre csökken a víruskoncentráció

A korábbi hetekhez képest kevesebb koronavírus örökítőanyagot találtak a szennyvízben.

2023. január 18. szerda, 10:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábbi időszak emelkedő tendenciája után a szennyvízben mért koronavírus-örökítőanyag mennyisége a második héten az országos átlagot tekintve ismét csökkent. 

Nemzeti Népegészségügyi Központ tájékoztatása szerint a vizsgált városok közül

csökkenő tendencia figyelhető meg a Dél-Pesti Szennyvíztisztító Telep mintájában, Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposváron, Nyíregyházán, Salgótarjánban, Szegeden, Szekszárdon, Veszprémben és Zalaegerszegen, míg a többi helyszínt stagnálás jellemzi.

A koronavírus örökítőanyagának koncentrációja egyedül Pécsen magas, a többi városban az "emelkedett" kategóriába sorolható.

2. HÉT – CSÖKKEN A SZENNYVÍZ KORONAVÍRUS KONCENTRÁCIÓJA Kép: Nemzeti Népegészségügyi Központ
Hegedűs Szabolcs
Hegedűs Szabolcs
Hegedüs Szabolcs közéleti, külpolitikai és külgazdasági témákkal foglalkozik. Írásaiban az Európai Unió és a régiós országok folyamatait követi, különös tekintettel a gazdasági és politikai összefüggésekre. Pályafutását televíziós és rádiós újságíróként kezdte, az Economx főmunkatársa.

Ez is érdekelhet