BUX 137668.79 -1,31 %
OTP 44170 -1,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint 24 ezren voltak múlt héten orvosnál influenzaszerű tünetekkel

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján 24.300-an fordultak orvoshoz a múlt héten influenzaszerű tünetekkel - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ.

2022. december 22. csütörtök, 13:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

December 12. és 18. között (50. hét) az országban 269 600-an fordultak orvoshoz akut légúti fertőzés tüneteivel, 24 300 embernél influenzaszerű megbetegedést diagnosztizáltak  közölte Nemzeti Népegészségügyi Központ az MTI-vel.

Az influenzaszerű megbetegedéssel orvoshoz fordulók közül a betegek

  • 33 százaléka 14 évesnél fiatalabb,
  • 33 százaléka 15-34 éves,
  • 22,8 százalékuk a 35-59 évesek
  • 11,2 százalékuk a 60 éven felüliek korcsoportjába tartozott.

Az év 40. és 50. hete között összesen 756 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNK laboratóriumban, ezek közül 35 esetben az influenza valamelyik vírusát, 113-nál koronavírus-fertőzést igazoltak. Huszonhat megbetegedés hátterében a légúti óriássejtes vírus (RSV), míg 24 esetben egyéb más vírusok okozta fertőzés állt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet