BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor: mindenkinek legyen munkája

Meg kell tartani a teljes foglalkoztatottságot, és az uniós átlagot meghaladó növekedést a miniszterelnök elképzelésében.

2022. november 18. péntek, 08:58

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda / Fischer Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cél az, hogy kimaradjunk az európai recessziós tendenciából - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának pénteken reggel adott interjúban.

Az MTI beszámolója szerint a miniszterelnök azt mondta a célunk a következő évre, hogy megőrizzük a teljes foglalkoztatottságot, tehát mindenkinek legyen munkája, legyen az Európai Unió átlagát meghaladó növekedés, vagyis mi ne essünk recesszióba, és a legfontosabb nemzetstratégiai céljainkat se adjuk fel: nemzetegyesítés, családok támogatása - fogalmazott a kormányfő.

Jelezte, utóbbiakról "majd decemberben lesz értelme beszélni". Kijelentette, "sosem adunk föl fontos nemzetstratégiai célokat", ezért indított a kormány gyármentő programot, támogatja a kis- és középvállalkozásokat, rendelt el ár- és kamatstopot, segíti a vendéglátóhelyeket és a szállásadókat

Folyamatosan jönnek a javaslatok, hogyan próbáljuk elviselhetővé tenni a helyzetet a vállalkozások és a magyar emberek számára is - mondta az interjúban Orbán Viktor.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet