BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Petíciót indítottak a debreceni akkumulátorgyár megépítése miatt

A civil kezdeményezők azt üzenik a polgármesternek, hogy Debrecennek levegőre és vízre van szüksége, nem akkumulátorgyárra. Augusztusban jelentette be Szijjártó Péter, hogy egy kínai cég, a CATL a cívis városba építi meg második európai üzemét.

2022. október 27. csütörtök, 14:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Levélküldő kampányba fogtak debreceniek, amelyben felszólítják Papp László polgármestert, hogy akadályozza meg az akkumulátorgyár megépülését a városban – írja a HVG a szabad.ahang.hu információira hivatkozva. Mostanáig már több mint 2800-an küldtek levelet a városvezetőnek.

A civilek szerint Magyarország történetének legnagyobb, súlyosan környezetszennyező és hatalmas energiaigényű beruházását készítik elő a megyeszékhelyen. Méghozzá úgy, hogy az ott élő kétszázezer embert meg sem kérdezték róla.

Fotó: Getty Images

A petíció aláírói azt üzenik a polgármesternek, hogy Debrecennek levegőre és vízre van szüksége, nem akkumulátorgyárra, s azt akarják elérni, hogy valódi egyeztetések és civil kontroll nélkül ne épülhessen semmilyen környezetkárosító üzem a városban. A kezdeményezők jelezték, hogy az aktivistáik hamarosan Debrecen utcáin is jelen lesznek, hogy felhívják a helyiek figyelmét a gyár építésének veszélyeire.

Augusztus közepén derült ki, hogy a kínai Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL), a világ legnagyobb akkumulátorgyártója Debrecenben hozza létre második európai üzemét, nagyjából 3 ezer milliárd forint értékben, amivel ez Magyarország történetének legnagyobb beruházása. A városban azonban vihart kavart a gyárépítés. Október elején Murguly Mihály, az LMP politikusa helyi népszavazási kezdeményezést jelentett be a beruházásról.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet