BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hőmérséklet a tantermekben: megjelent a rendelet, a középiskolásoknak nem lesz könnyű

Azokban az intézményekben, ahol 14 év alattiak tanulnak 20 foknak kell lenni, a középiskolákban és szakképzőkben pedig legalább 18 fokra kell fűteni az iskolát. Gyerekorvosok a diákoknak javasolják a székpárna használatát, a Pedagógus Kar elnöke szerint a 18 fok kevés lesz.

2022. szeptember 20. kedd, 10:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány a takarékoskodást magán kezdi és 25 százalékos gázfelhasználás-csökkentést írt elő az állami intézmények és gazdasági társaságok részére - közölte az MTI-nek küldött közleményében a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

Megjelent a hőmérséklet rendelet

Október 1-jétől az állami intézményekben a hőmérséklet a 18 Celsius-fokot nem haladhatja meg, a szabályozás alól kivételt képeznek az egészségügyi-, a bentlakásos ellátást nyújtó szociális és a gyermekvédelmi intézmények, valamint a bölcsődei ellátást nyújtó intézmények - derül ki a hétfőn este a Magyar Közlönyben megjelent rendeletből.

A középiskolákban és a szakképző intézményekben legalább 18 Celsius-foknak kell lenni, azokban a köznevelési intézményekben pedig, ahova 14 év alattiak járnak vagyis az általános iskolákban legalább 20 Celsius-fokot kell biztosítani - írják.

A Nemzeti Pedagóguskar elnöke szerint a köziskolákban túl kevés a 18 fok.

Az RTL Híradónak nyilatkozó házi gyermekorvos szerint megfelelő öltözködéssel, székpárna használatával a gyermek önmagában a 18 fokos tanteremtől nem fázhat meg, azonban a komfortérzete csökkenhet, ami mellett nem kényelmes tanulni. 

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet