BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó híreket kaptak a pótfelvételizők

Bár a pótfelvételizőknek még egy hetet várniuk kell a ponthatárokra, a Felvi.hu-n már most megnézhetik az összpontszámaikat. A felvételi eljárásban a több mint 99 ezer jelentkezőből, közel 74 ezren nyertek felvételt valamelyik egyetemre.

2022. augusztus 18. csütörtök, 15:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nemsokára véget ér a pótfelvételi eljárás: a jelentkezők pedig már most megnézhetik felvételi összpontszámukat az E-felvételiben, a ponthatárokat pedig várhatóan augusztus 24-én hirdetik ki - írja a Felvi.hu.

A felvételi összpontszámért és annak részleteiért az E-felvételi Jelentkezések és pontszámok menüpontjára kell kattintani. Akik pedig megadták a mobilszámukat, sms-ben is értesítést kapnak az eredményről, és a közzététel után az E-felvételiben is megnézhető.

A besorolási határozat – amely tartalmazza, hogy a felvételiző mely képzésen kezdheti meg tanulmányait szeptemberben – szintén az E-felvételi tölthető majd le.

A sikeres felvételizőknek az érintett felsőoktatási intézmény külön felvételi határozatot küld, amelyben többek közt tájékoztatja a beiratkozás helyéről, idejéről és az ezzel összefüggő teendőkről is.

Közel 74 ezer gólya lesz

Idén a felvételi eljárásban 99 192-en jelentkeztek valamelyik felsőoktatási intézménybe, közülük 73 805 hallgató jutott be valamelyik képzésre.

A legnépszerűbb képzési terület a gazdálkodástudomány lett, ahová közel 17 ezer hallgatót vettek fel.

Ezt követi a műszaki, az orvos- és egészségtudományi, a pedagógusi, valamint a jogi terület.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet