BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hány fok lesz a magyar iskolákban télen? Spórolhat a kormány a fűtésen

Könnyen lehet, hogy idén az iskolákban maximum 20 Celsius-fokos hőmérsékletben kell tanulniuk a diákoknak, legalábbis ez derül ki a kormány egyik tisztviselőjének tájékoztatásából. Az továbbra sem derült ki, hogy komolyan gondolják-e azt lehetőséget, hogy bármelyik iskolában áttérjenek a gázfűtésről fafűtésre.

2022. augusztus 16. kedd, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amennyiben a tantermekben, csoportszobákban a hőmérséklet eléri a 20 Celsius-fokot télen, nem szükséges további fűtést biztosítani – idézte a 24.hu a köznevelésért felelős helyettes államtitkárt, Kisfaludy Lászlót, aki a közérdekű bejelentéseiről ismertté váló Tényi Istvánt tájékoztatta erről.

Tényi azt követően kereste meg a köznevelésért is felelős Belügyminisztériumot, miután kiderült: a tárca arra utasította a tankerületeket, mérjék fel, hogy az iskolákban lehetőség van-e a gázról fatüzelésre történő átállásra, kályhák beszerzésére.

Széntüzelés, mint a hatvanas években

Arra volt kíváncsi, hogy milyen mértékben kell a jogszabályban előírt az a minimális szint – azaz 20 fok – fölé fűteni a tantermeket.

A helyettes államtitkár szerint semennyivel, a 20 Celsius-fokos hőmérséklet “kielégítése esetén további fűtést nem szükséges biztosítani”, ugyanis ezt a minimális szintet írja elő a nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló kormányrendelet.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet