BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP-hez fordul Budapest

A főváros 32 milliárd forintos fejlesztési hitelt vesz fel az OTP vezette konzorciumtól, de ehhez még a kormány jóváhagyására is szükség van.

2022. június 29. szerda, 13:20

Fotó: MTI Fotó / Balogh Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Méretes hitel felvételéről döntött szerdán a Fővárosi Közgyűlés. 

A 20 éves futamidejű kölcsönt az OTP Bank vezette konzorciumtól veszi fel a főváros a 2022-es fejlesztési feladatok megvalósítása érdekében - írja az MTI. 

A határozatban az is szerepel, hogy a szerződés hatályba lépéséhez szükséges a kormány előzetes hozzájárulása.

A döntést a 26 voksoló képviselő közül 17-en támogatták, a Fidesz-KDNP 9 képviselője ellene szavazott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet