BUX 138907.65 -0,42 %
OTP 44860 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma is "morognak" a szirénák

Hétfő délelőtt 11 órától a lakossági riasztó rendszer (MoLaRi) csökkentett üzemű, úgynevezett „morgató” próbáját tartják meg - írja a Telex a Katasztrófavédelem tájékoztatása nyomán.

2022. június 13. hétfő, 07:30

Fotó: MTVA/Bizományosi / Jászai Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A próba során ezt a hangot fogják hallani, de előtte be is mondják, hogy „figyelem, ez próba”.

A MoLaRi-rendszer a veszélyes anyagokkal foglalkozó ipari üzemek környezetében telepített vegyi monitoring-, valamint lakossági riasztó és tájékoztató rendszer. A folyamatos üzembiztonság fenntartása és ellenőrzése érdekében a rendszer részeit meghatározott időszakonként, minden hónap első hétfőjén tesztelik. Május elején is volt egy ilyen próba, legközelebb július 4-én lesz.

Gyakoribb az úgynevezett morgatópróba, ritkábban fordul elő a hangos próba. Ez utóbbi március 7-én 11 órakor lett volna, a szomszédban dúló háború miatt azonban elmaradt, és csak morgatópróbát tartottak - olvasható a portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet