BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszoktunk a nagy melegtől, nem árt az óvatosság

A hirtelen beköszöntő nyári napok megterhelhetik a szervezetet - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).

2022. május 12. csütörtök, 10:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elkövetkező napokban akár 30 fokot is mutathatnak a hőmérők.

A szervezetünk még nem alkalmazkodott ehhez az időjáráshoz, ezért jobban kell figyelnünk a meleg szervezetünkre gyakorolt hatásaira. A hirtelen jött felmelegedés különösen veszélyes lehet a krónikus betegekre, az idősekre, és vigyázni kell a gyerekekre is. A nagy meleg az egészséges felnőttek szervezetét is megterhelheti - idézi az MTI a közleményt.

Az NNK azt ajánlja: különösen a déli órákban mindenki keresse a hűvösebb, árnyékos helyeket, 11-15 óra között 10-15 percnél ne töltsön több időt a napon, és gondoskodjon a megfelelő folyadékfogyasztásról.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet