BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: megjöttek a friss szennyvízadatok

Tovább csökken a magyarországi szennyvizekben a koronavírus koncentrációja - adta hírül a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).

2022. április 20. szerda, 12:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vizsgált szennyvízminták SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja országos átlagot tekintve további csökkenést mutat - számolt be a friss adatokról az NNK.

Emelkedő tendencia egyetlen település esetében sem tapasztalható. Számottevő csökkenés volt a vizsgált Budapest környéki települések (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta), valamint Győr, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs, Salgótarján, Székesfehérvár, Szekszárd és Zalaegerszeg esetében megfigyelhető.

A koncentráció 6 mintavételi helyen a mérsékelt, míg 16 vizsgált településen továbbra is az emelkedett tartományba esik.

Kép: NNK
Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet