BUX 139414.44 1,3 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszer is riasztották a magyar Gripeneket bombariadó miatt

Ismét riasztották a magyar vadászgépeket - adta hírül a Honvédelmi Minisztérium (HM).

2022. április 8. péntek, 16:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Rövid időn belül kétszer szálltak fel a Gripenek péntek délután. Ezúttal egy Moszkvából Belgrádba tartó utasszállító repülőgép miatt riasztották a Magyar Honvédség légvédelmi készültséget ellátó vadászgépeit április 8-án, a délutáni órákban.

Az utasszállító szintén bombafenyegetést jelzett a polgári légi irányítás felé, ezért a NATO déli Egyesített Légi Hadműveleti Központja riasztotta a Magyar Honvédség vadászgépeit.

A magyar gépek a felszállást követően azonosították a szerb A-319-es repülőgépet és kikísérték a magyar légtérből. A géppár ezt követően visszatért a kecskeméti bázisra - írta a HM.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet