BUX 139442.66 1,32 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra riasztották a magyar Gripeneket bombariadó miatt

Újabb bombafenyegetés miatt szálltak fel a magyar vadászgépek.

2022. március 21. hétfő, 09:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Riasztották a Magyar Honvédség légvédelmi készültséget ellátó Gripenjeit március 21-én, a hajnali órákban egy török felségjelzésű, Moszkvából Isztambulba tartó civil repülőgép miatt - adta hírül a Honvédelmi Minisztérium.

A Moszkvából Isztambulba tartó repülőgép a lengyel légtér felett kapott bombafenyegetést, amely miatt a NATO Egyesített Légi Hadműveleti Központja elrendelte a magyar Gripenek felszállását.

A török felségjelzésű gépet a magyar légtérbe érkezéskor a vadászgépek azonosították, majd a magyar-román határig kísérték, ahol elhagyta a magyar légteret.

A Gripenek a gép a magyar légtérből való kilépése után a térségben maradtak és járőr feladatot hajtottak végre, majd ezt követően tértek vissza a kecskeméti bázisra - olvasható a közleményben.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet