BUX 138714.03 -0,56 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: 2632 alatt új fertőzött és 54 halott Magyarországon

Egy nap alatt 2632 új beazonosított fertőzöttet találtak, valamint 54 beteg elhunyt - olvasható a friss adat a koronavírus.gov.hu-n.

2022. március 9. szerda, 09:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy nap alatt elhunyt 54 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 44 549 emelkedett.

Az utóbbi egy napban 2632
új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 809 917
főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 641 256 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 124 112 főre csökkent.

Jelenleg a hivatalos adatok szerint 2617 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 118-an vannak lélegeztetőgépen.

A beoltottak száma 6 397 806 fő, közülük 6 176 649 fő a második, 3 823
111 fő a harmadik, 227 541 fő már a negyedik oltását is felvette - olvasható a kormányzati honlapon.

A tájékoztatásból kiderül, hogy egy nap alatt 9,9 ezer új tesztet
végeztek. A kedden publikált számok alapján a laboratóriumi
vizsgálatok továbbra is magas aránya, 26,59 százaléka bizonyult
pozitívnak - ez a korábbi
napokéhoz hasonlóan magas érték.

A pozitivitási arány jelenleg még mindig jóval
nagyobb a
WHO ajánlásánál, amely szerint az 5 százalék feletti mutató elégtelen
mértékű tesztelést jelez, illetve az alatt tartható ellenőrzés alatt a
járvány. (Ez az arány érdemben magasabb a WHO által maximális
határként megszabott 12 százalékos értéknél is.)

A járvány ötödik hullámának leszálló ágában vagyunk, ezért kormány hétfőtől kivezette a járványügyi korlátozásokat és megszűnt a maszkviselési kötelezettség.

Az oltás továbbra is folyamatosan elérhető és márciusban is minden héten folytatódnak az oltási akciónapok a kórházi oltópontokon.

Az oltásra továbbra is kiemelten várjuk az oltatlanokat és azokat is, akiknek már 4 hónapnál régebben kapták meg a korábbi oltásukat. A megerősítő oltás mindenkinek javasolt, aki már 4 hónapnál régebben kapta meg az előző oltását. A harmadik oltás felvételével ismét 80-90 százalékra emelhető a védettség.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet