BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiányoznak az iparból az autók

A magyar ipar termelése 2,6 százalékkal nőtt éves szinten tavaly novemberben. A chiphiány visszafogja az ágazatot.

2022. január 12. szerda, 09:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2021 novemberében az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 2,1 százalékkal emelkedett - közölte a részletes - az előzetes adatokkal megegyező - számokat a KSH szerdán.

A feldolgozóipari alágazatok többségében éves összehasonlításban növekedés történt, ám az ipari termelésben kulcsszerepet betöltő járműgyártásban – elsősorban a globális félvezetőhiány miatt – 15,1 százalékos visszaesés történt.  A chiphiány a feldolgozóipari termelés mintegy 12 százalékát adó számítógép, elektronikai, optikai termék gyártását is visszafogta, a termelés volumene 2,1 százalékkal csökkent. 

Az év első 11 hónapjában az ipari termelés 9,9 százalékkal nőtt. Az ipari értékesítés 63 százalékát lefedő exporteladások volumene 9, az belföldi forgalom pedig 11,4 százalékkal nőtt.  

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet