BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OMSZ: újév napján egy 101 éves melegrekord dőlt meg

Ahogy december 31-én, úgy ma is megdőlt mind az országos, mind pedig a fővárosi napi melegrekord.

2022. január 1. szombat, 15:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előzetes adatok alapján Főnyeden 17,5, Sümegen pedig 17,4 fokig emelkedett ma délutánra a hőmérséklet, ezzel pedig több, mint 2 Celsius-fokkal dőlt meg a korábbi csúcs (15,3 fok Sopron, 1921).

Meg kell jegyezni, hogy több mint 50 (ötvenkét!) állomásunkon mértünk magasabb értéket, mint tettük azt 101 éve - adta hírül az OMSZ.

A fővárosi csúcs is a múlté, 1921-ben ezen a napon 13,0 fok volt a Gellért-hegyen, ma viszont Lágymányoson 14,4, míg Újpesten és Ferihegyen is 14,2 fokot regisztrált a műszerünk - írták  a meteorológusok.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet