BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyenes buszozással reklámoznák a tömegközlekedést a szlovákok

Dunaszerdahelyen arra készül az önkormányzat, hogy két elektromos busz beszerzése után ezeken a járműveken ingyenesen utazhatnának az emberek. A cél a tömegközlekedés népszerűsítése.

2021. december 9. csütörtök, 13:45

Fotó: MTI Fotó / Kovács Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elektromos autóbuszokkal tennék attraktívabbá a városi tömegközlekedést Dunaszerdahelyen - írja a pozsonyi Új Szó. Ősszel az Autómentes napon már ízelítőt kaphatott a város vezetése és a média képviselői abból, hogy milyen lehet elektromos busszal bejárni a várost. Hájos Zoltán polgármester akkor azt mondta, hogy csak akkor tudják elektromos járművekre cserélni a város gépparkját, ha erre EU-s forrásokat hívhat le az önkormányzat.

Most lehetőség nyílt erre, és a képviselők is támogatták, hogy a város bekapcsolódjon a felhívásba, amellyel növelnék a közösségi személyszállítás népszerűségét és vonzerejét. A polgármester a képviselő-testület legutóbbi ülésén elmondta, hogy két elektromos autóbusz beszerzésére pályáznak. Ha sikeres lesz a beadvány, akkor a két új jármű jövő szeptembertől állhatna forgalomba és ingyenesen szállíthatnák vele az utasokat a városban. 

A két nyolc méter hosszú autóbuszban ötvennégy-ötvenhat férőhely van. Alacsony padlózatúak, a mozgáskorlátozottak is akadálymentesen utazhatnának. A projekt keretében egy töltőállomást is építenének az új járműveknek, a polgármester szerint heti egyszer-vagy kétszer kellene feltölteni a buszokat, erre éjszakai áramot is használhatnának, amivel még gazdaságosabb lenne a működtetésük. Az üzemeltetés során továbbra is számítanának a helyi autóbuszközlekedési-vállalat közreműködésére.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet