BUX 139199.61 0,25 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugdíj: két hét múlva érkezik a magasabb összeg

A visszamenőleges nyugdíjemelés összegét november 12-én a "rendes" nyugdíjjal együtt kapják meg azok, akiknek a bankszámlára érkezik a juttatás.

2021. október 27. szerda, 07:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Október elején jelent meg a hivatalos rendelet az idei nyugdíjemelés mértékéről: a jogszabály alapján januárig visszamenőleg - 1,2 százalékkal emelkednek a nyugdíjak és más ellátások, például a rokkantsági és baleseti járadék és az árvaellátá. 

A január-október közötti időszakra járó emelés összegét a 2021 novemberére járó ellátással egyidejűleg, egy összegben, hivatalból kell folyósítani. 

Akik bankszámlára kapják az ellátást, azok két hét múlva jutnak hozzá a magasabb összeghez: az Magyar Államkincstár nyugdíjnaptára szerint ugyanis november 12-én futnak be a számlákra az utalások. Akiknek a postás viszi a pénzt, azok a Magyar Posta által előzetesen biztosított úgynevezett nyugdíjkifizetési naptárban meghatározott napon kapják meg a novemberi járandóságukat. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet