BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint 50 millióba került, közel 600 ezret hozott a nagykanizsai bicikliprojekt

A város polgármestere szerint van haszna a beruházásnak, az ellenzéki politikusok másra költötték volna a pénzt.

2021. augusztus 28. szombat, 12:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

53 millió forintos beruházással indította el a nagykanizsai önkormányzat a biciklikölcsönző rendszert, de a bevétel nem éri el a 600 ezer forintot - derül ki az atv.hu riportjából.

A város fideszes polgármestere szerint a ráfizetés ellenére ez nem egy rossz beruházás, ugyanis egy olyan projekt része volt a fejlesztés, amiből sok más is megvalósult. "Kerékpárút épült, buszmegállók kerültek felújításra. E program keretében - jelzem - 965 méter kerékpárút is épült a Petőfi utcában az inkubátorházig, és ez a pályázat egyébként százszázalékos támogatottságú volt" - érvelt a beruházás mellett a város polgármestere, Balogh László.

Az ellenzéki többség viszont úgy látja, a hibát akkor követték el, amikor ezt a rendszert választották az egyik elemnek. Horváth Jácint, DK-s önkormányzati kéviselő szerint más lehetőségek is voltak a pályázatban. Sajnos rosszul mérte fel az akkori városvezetés ennek a dokkolórendszernek a lehetőségeit. Nagykanizsán nem végeztek alapos méréseket ezzel kapcsolatban.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet