BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Némi feszültség van a rendőrségnél a járvány miatti pótszabadságok kiadásával kapcsolatban

A teljes rendőrségi állománynak csak kevesebb mint a fele kap majd fejenként tíz nap pótszabadságot a koronavírus-járvány elleni védekezésben való részvételéért – derült ki az Országos Rendőr-főkapitányság Magyar Hangnak küldött válaszából.

2021. augusztus 19. csütörtök, 21:45

Fotó: Napi.hu / Szabó Zsuzsanna
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A juttatásról szóló rendelet szerint az állományilletékes parancsnokoknak július 23-ig kellett jelezniük, hogy ki jogosult az extrapihenőidőre. A nagyjából 53 ezer fős létszámból végül 23 561-en kapják meg a kedvezményt, túlnyomó többségük pedig - 22 488-an – a hivatásos állomány tagjai.

Orbán Viktor kormányfő júniusban jelentette be, hogy a pandémia elleni védekezésben résztvevők – egészségügyi és rendvédelmi dolgozók, katonák, a szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szféra alkalmazottai, valamint a kormányhivatali dolgozók – tíz nap pótszabadságot kapnak, amelyet 2022. december 31-ig kell nekik kiadni - olvasható a portálon.

Powell Pál, a Belügyi Érdekegyeztető Tanács (BÉT) munkavállalói oldalának vezetője szerint akik valóban közvetlenül részt vettek a járvány elleni küzdelemben, feltehetően megkapták a pluszszabadnapokat. – Némi feszültség leginkább abból adódhat, hogy azoknak a dolgozóknak nem jár semmi, akiknek azért volt több munkájuk, mert bizonyos feladatok elvégzése rájuk hárult a „frontvonalban” szolgálatot teljesítő kollégájuk helyett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet