BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érvénybe lépett a vörös kód Magyarországon a hőség miatt

Ismét életbe lépett a vörös kód a hőség miatt - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

2021. július 27. kedd, 13:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Emmi az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzését és az országos tisztifőorvos által elrendelt hőségriadót figyelembe véve július 27-e 8 órától július 29-e 20 óráig kiadta a vörös kód figyelmeztetést. A speciális eljárásrend idején a hajléktalanellátásban az élet védelme az első - idézi a minsiztériumi közleményt az MTI. 

A vörös kódnak két fontos célja van, egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécser jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást - tudatta a minisztérium.

Nagyon fontos, hogy ha valaki bajba jutott embert lát, hívja a regionális diszpécserszolgálatot, amely a jelzések alapján azonnal tud intézkedni. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet