BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Turbinaprobléma Pakson - felére esett a teljesítmény

Ötven százalékos teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 4. blokkja, miután hétfőn egy turbina villamos védelmi működés miatt kiesett - idézi a cég közleményét az MTI.

2021. július 6. kedd, 09:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) honlapján arról számolt be: a 4. blokkon a generátor differenciál védelem lépett működésbe, a 8. turbina ennek következtében esett ki.

A villamos védelmi működés rendben lefutott, a védelmi rendszerek és szabályzókörök rendben működtek. Az eseménynek nincs hatása a nukleáris biztonságra és a környezetre. 

A paksi üzemzavar hátteréről szóló részletes cikkünket itt olvashatja

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet