BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Életbe lép a vörös kód

A hőség miatt kedd reggeltől szerda estig ismét kiadta a vörös kód figyelmeztetést az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - írja az MTI.

2021. június 28. hétfő, 19:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A rendelkezés azt is jelenti, hogy adott esetben a hajléktalan embereket fogadniuk kell a nem nekik fenntartott bentlakásos szociális intézményeknek is.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzését és az országos tisztifőorvos hőségriasztását figyelembe véve június 29-én 8 órától június 30-án 20 óráig kiadta a vörös kód figyelmeztetést. Kedden és szerdán is meghaladja a 27 Celsius-fokot a napi középhőmérséklet.

A vörös kódnak két fontos célja van:

  • egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre,
  • másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécser jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást.

Ha valaki bajba jutott embert lát, hívja a regionális diszpécserszolgálatot, amely a jelzések alapján azonnal tud intézkedni.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet