BUX 138414.77 0,57 %
OTP 44410 0,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csendes vészjelzés a kórházakból

A járvány miatt ellátatlanul maradt betegek sokkal rosszabb állapotban vannak, mint korábban. A kórházszöveség nem ismeri az ágyszámcsökkentésre vonatkozó javaslatot, ha a kormány készített ilyet.

2021. június 17. csütörtök, 07:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnöke nem lát esélyt arra, hogy a kórházak pluszforrás nélkül ellássák a pandémia alatt feltorlódott betegeket - derül ki a Világgazdaságnak adott interjújából. A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) adatai szerint csípőprotézisre hat és fél év, szürkehályog-műtétre  több mint három év a váraokási idő.

A kórházakban felhalmozódott kifizetetlen számlák összege a Magyar Államkincstár április 30-i adatai szerint 32,7 milliárd forintra nőtt. A pandémia alatt a megszokottnál kevesebb nem covidos beteg ellátása lényegesen nagyobb költséggel járt, mint normál időszakban, mert súlyosabb állapotban, szövődményekkel érkeztek a betegek.

Ha van is konkrét elképzelés az ágyszámcsökkentésről, azt a kórházszövetség nem ismeri – mondta az elnök. Az egészségügyben jelenleg átlagfinanszírozás zajlik, ami várhatóan ez őszig így is marad. Fontos lenne minél hamarabb átállni valós költségvetésen alapuló, teljesítményalapú finanszírozásra.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet