BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Geotermikus hőtermelő projektekre ad pénzt az állam

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pályázati felhívást „tett közzé” a geotermikus energia hasznosítását célzó tevékenységek támogatására.

2021. június 8. kedd, 14:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A földhő az egyik legkevésbé kihasznált energiaforrásunk, amelynek hasznosítása elengedhetetlen fontosságú a kormány által vállalt 2050-es klímasemlegességi célok eléréséhez - mondta Steiner Attila körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár. 

A kiírás a geotermikus energia hasznosítását célzó tevékenységek magas költségigényű szakaszához, a termelő és visszasajtoló kútrendszer megvalósításához biztosít forrást. Pályázatot benyújtani a rendelkezésre álló 6 milliárd forintos keretösszeg erejéig lehet, az igényelhető támogatás összege minimum százmillió, maximum kétmilliárd forint.

A benyújtás szakaszosan történik, pályázni a kiírás megjelenésének időpontjától kezdődően a keret kimerülésig, de legkésőbb 2023. december 31. napjáig lehetséges.

Bővebb információ a lebonyolítást végző Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat honlapján keresztül érhető el.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet