BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indulhat a Zöld Busz Mintaprojekt

A Zöld Busz Mintaprojekre 1,2 milliárd forintot, egy békéscsabai kerékpárútra pedig 1 milliárd 447 millió forintot hagyott jóvá a kormány.

2021. május 19. szerda, 14:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Közlönyben megjelent határozatok közül az első a békéscsabai Wenckheim turista- és kerékpárút kialakítását támogatja idén 1 milliárd 302 millió, míg jövőre 145 millió forinttal. A határozat egy 2016-os kormányhatározatra hivatkozik, amely az ipari park fejlesztéséről szól.

A másik határozat kiemeli, hogy - a közösségi közlekedésben részt vevő autóbuszok környezeti fenntarthatóságának növelése érdekében - a helyi és a főváros legfeljebb 100 kilométeres vonzáskörzetében, az elővárosi személyszállítási közszolgáltatási feladatokat ellátó autóbuszok 2020-tól kizárólag elektromos meghajtásúak lehetnek. A lehetséges változatok: akkumulátoros és üzemanyagcellás, valamint akkumulátoros (felsővezeték nélküli önálló közlekedésre is alkalmas) segédhajtású önjáró trolibuszok.

A kormány megbízta az innovációért és technológiáért felelős minisztert, hogy gondoskodjon egy  elektromos meghajtású autó- és önjáró trolibusz-beszerzést ösztönző mintaprojekt (Zöld Busz Mintaprojekt) megvalósításáról. Ennek keretében 2022. március 31-ig legfeljebb 1,2 milliárd forint használható fel.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet