BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Váltás Pakson, jönnek az elemes buszok

Villanybuszok állnak forgalomba hétfőtől Pakson, így évente több mint 500 tonna szén-dioxidtól szabadul meg a város levegője.

2021. január 31. vasárnap, 11:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elektromos autóbuszok váltják fel a korábbi dízelmotoros járműveket február 1-től a helyi közösségi közlekedésben, Pakson - írja az MTI.

A buszokat pedig a Volánbusz Zrt. helyett a város tulajdonában lévő Paksi Buszközlekedési Kft. végzi. A helyi járatok útvonalain 12 lengyel gyártmányú, 200, illetve 250 kilowattóra teljesítményű, Solaris típusú autóbusz közlekedik majd. A járműveket és a töltő infrastruktúrát az önkormányzat 1,7 milliárd forintért, az Integrált Közlekedésfejlesztési Operatív Program támogatásával szerezte be.

Az évente tervezett 561 ezer kilométeres futásteljesítmény esetén egy elektromos üzemű busz 512,21 tonna szén-dioxid-kibocsátást vált ki. Az autóbuszok áramellátását a paksi atomerőmű zsinórárama és naperőművekből származó, megújuló energia biztosítja. Az önkormányzat közlése szerint a vonaljegyek változatlanul 200 forintba kerülnek, az összvonalas bérlet ára 4000 forintra csökken február 1-től Pakson.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet