BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdok a magyar vakcina fejlesztésére

A Debreceni Egyetem és a a Nemzeti Népegészségügyi Központ kétmilliárd forinthoz jutott a koronavírus elleni nemzeti oltóanyag fejlesztésére - döntött a kormány.

2020. december 30. szerda, 13:03

Fotó: MTI Fotó / Balogh Zoltán
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben megjelent határozat kimondja: a Debreceni Egyetem - a Nemzeti Népegészségügyi Központtal együttműködve - végezze el a koronavírus elleni nemzeti oltóanyag kifejlesztését.

Ehhez pénzt két költségvetési zsebből kap még idén a két érintett. Az első az Innovációs és Technológiai Minisztérium fejezetbe tartozó, egyetemek, főiskolák cím, amelyből 1 milliárd 630 millió forint fordítható erre a célra. További 370 millió forint pedig az Emberi Erőforrások Minisztériuma fejezetben szereplő Nemzeti Népegészségügyi Központ cím javára kerül jóváírásra, azonnal.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet