BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmillió lesz a bajnokok jutalma

Az olimpiai aranyért az eddigi 35 millió forint helyett 50 millió forint jutalom jár - egyebek mellett így módosította a kormány a 2013-ban hozott rendeletét. A megemelt jutalmak a 2020. január 1. napját követően elért sporteredmények után járnak.

2020. december 9. szerda, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben megjelent rendelet az olimpiai aranyérem után 50 millió, az ezüst után 35,7 millió, míg a bronzérem után 28,5 millió forint jutalmat irányoz elő. Eddig a jutalom 35 millió, 25 millió, illetve 20 millió forint volt.

A paralimpiai bajnokok eddig a "normál" támogatás felét kapták (ezt mondta ki a jogszabály). Az új rendelet már összegeket is meghatároz, mégpedig az aranyéremre 17,5 millió, az ezüstre 12,5 millió, míg a bronzra 10 millió forintot. Vagyis a paralimpikonok a régi támogatás felét kapják.

Emelte a kormány a világ- és Európa-bajnokság esetében, olimpiai versenyszámban elért eredmények jutalmazását is. Például az Európa-bajnokságon - felnőtt korosztályban - egyéniben elért első helyezésért az eddigi 1 millió forint helyett 3,75 millió forintot kapnak. Az a sportoló, aki ugyanezt világbajnokságon éri el, az eddigi 2 millió helyett 6,25 millió kap.

Az edző, sportszakember nem részesülhet magasabb összegű támogatásban, mint a legeredményesebb versenyzőjének járó összeg. Csapatsportág esetében a szövetségi kapitány eredményességi támogatása nem lehet több, mint a versenyző részére járó pénzjutalom 150 százaléka.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet