BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a népességfogyásban is látszik a vírus hatása

Érezhetővé vált a halálozási statisztikákon a koronavírus hatása. A 42. héten az előző öt év átlagához képest majdnem annyival többen hunytak el, mint ahány ember meghalt a vírus miatt - írja a hvg.hu.

2020. november 12. csütörtök, 16:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg az év első kilenc hónapjában még kevesebben haltak meg, mint az előző évek hasonló időszakában, október eleje, a koronavírus-járvány második hullámának felfutása óta egyre nagyobb arányban áll a hazai elhalálozások hátterében a koronavírus-fertőzés - olvasható a portálon.

  • Október első hetében még minden 30.
  • a második hetében pedig már körülbelül minden 20.,
  • a harmadik héten (október 12. és 18. között) viszont már minden 13. elhunyt halálához volt köze a koronavírusnak.

A 42. héten már az is érezhető, hogy - szinte biztosan a koronavírus miatt - már jóval magasabb az elhunytak száma, mint az előző öt évben: az előző öt év átlagánál (2428) csaknem 200-zal magasabb a 2020-as érték (2623). Az előző öt évben egyébként a legtöbben 2016-ban hunytak el, akkor 2493-an, ami még mindig 130-cal kevesebb a vonatkozó idei értéknél.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet