BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: légúti tünetekkel senki ne menjen tömegbe, kéri az NNK

A koronavírus-járvány megfékezése érdekében légúti tünetekkel ne menjen senki közösségbe, és szükség szerint konzultáljon háziorvosával - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ osztályvezetője, Galgóczi Ágnes

2020. október 25. vasárnap, 15:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A járvány továbbra is felszálló ágban van, az esetek számának további emelkedése várható. De az egészségügyi ellátórendszer fel van készítve a betegek fogadására - jelentette ki a köztévének a szakember az MTI szerint.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ osztályvezetője emlékeztetett, az őszi, téli és tavaszi időszak nagyon kedvező a légúti fertőzéseknek, ezért fontos a friss zöldségek, gyümölcsök, valamint a D és C-vitaminok fogyasztása. Idén ezért is kérek, hogy lehetőleg minél többen oltassák be magukat influenza ellen. Ez nem feltétlenül a koronavírustól véd, de az ellátórendszert segíti, ha kevesebb influenzás megbetegedéssel fordulnak orvoshoz.

Szintén fontosnak nevezte a fertőzés megelőzésére vonatkozó szabályok betartását, így például a maszkviselést, a távolságtartást és a fertőtlenítést.

Galgóczi Ágnes mindenkitől azt kérte, kerüljék a tömegrendezvényeket és azokat a helyeket, ahol a szociális távolságtartás nem megoldható.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet