BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint kétszázan fertőződtek meg a Mol tiszaújvárosi építkezésén (frissítve)

A korábbi hírek szerint mintegy kétszáz munkavállalónak lett pozitív a koronavírus-tesztje a tiszaújvárosi Poliol projekten dolgozók közül. - írja a hvg.hu az RTL Klub összeállítása nyomán.

2020. október 6. kedd, 20:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tömegesen fertőzödtek meg a a tiszaújvárosi poliolgyárat építő munkásai koronavírussal, az erről szóló levelet a város polgármestere tette közzé. A gyárat a Mol megbízásából a ThyssenKrupp építi. Fülöp György korábban arról tájékoztatott, hogy nagyjából kétszáz ember tesztje lett pozitív.

Később az RTL Klub Híradó már pontosabb számolt közölt, a csatorna beszámolója szerint 320 munkás fertőződött meg. A Mol szerdán délelőtt a Napi.hu-val közölte, hogy a tévécsatorna téves adatot közölt. Szerdán a fertőzöttek száma 245 volt. Az olajcég közölte azt is, hogy a fertőzöttek nem a ThyssenKrupp munkatársai, hanem egy alvállalkozó foglalkoztatottjai.

Az üzem területén konténervárosban külföldről érkezett vendégmunkások laknak, közöttük vannak a fertőzöttek - olvasható a portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet