BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezd berobbanni a vírus a börtönökben is

A büntetés-végrehajtási intézetekben hétfő reggel 48 fogvatartott, valamint a személyi állomány ötven tagja volt igazoltan koronavírus-fertőzött – közölte a Világgazdaság érdeklődésére a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP).

2020. szeptember 29. kedd, 18:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valamennyi fertőzött fogvatartottat a Büntetés-végrehajtás Központi Kórházába, Tökölre szállították, ahol hatósági karanténba kerültek, jelenleg tünet- és panaszmentesek. A személyi állomány tagjai, akiknél igazolódott a Covid-19-fertőzöttség, az otthonukban, hatósági házi karanténban tartózkodnak, orvosi vagy kórházi ellátásra egyiküknek sincs szüksége - írja a lap.

A börtönökben kijelölték az elkülönítő helyiségeket, az újonnan érkező fogvatartottak pedig minden esetben járványügyi vizsgálaton esnek át. A vizsgálatot követően - ha nincsenek felső légúti tüneteik - a korábban bevezetett szabályoknak megfele­lően a közösségbe helyezésük kizárólag 14 nap elkülönítés után történhet meg.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet