BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: több debreceni védőnő is megfertőződött

Pozitív lett a koronavírus-tesztje a Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet több dolgozójának, mindannyian védőnők - írja a Debreciner hírportálra hivatkozva a 444.hu. Értesüléseiket a fenntartó, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is megerősítette.

2020. augusztus 28. péntek, 21:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Debrecinert az egyetem arról tájékoztatta, hogy szigorú járványügyi intézkedéseket hoztak: az intézet minden dolgozójánál kötelező jelleggel végeznek koronavírus-teszteket, csak két negatív PCR teszt birtokában állhatnak munkába - idézi a portál a hírt.

"A kötelező tesztelésen volt pozitív eredmény. Az érintett dolgozók esetében a hivatalos járványügyi intézkedések megtörténtek" - állította a DE KK, hozzátéve, a további részleteket illetően már az Operatív Törzs az illetékes.

Azt az egyetem nem árulta el a portálnak, hogy hány védőnő tesztje lett pozitív, azonban a kormány hivatalos pénteki adatai szerint országosan 132-vel, Hajdú-Biharban 13-mal emelkedett az azonosított fertőzöttek száma az elmúlt 24 órában.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet