BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új közlekedési táblákat helyeznek ki

Új közlekedési táblákat helyeznek ki olyan útszakaszokra, ahol sokan kerékpároznak. A cél, hogy felhívják az autósok figyelmét a megfelelő oldaltávolság betartására.

2020. augusztus 13. csütörtök, 15:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Közút Nonprofit Zrt., az Aktív Magyarországért felelős kormánybiztos, az ORFK Országos Balesetmegelőzési Bizottsága és a Tour de Hongrie szervezőbizottsága, közös kampányba kezdtek a kerékpárosok védelme érdekében. A kampány célja a járművezetők figyelmének felhívása a biztonságos, 1,5 méteres előzési oldaltávolság betartására.

Ennek érdekében a szervezetek közlekedésbiztonsági figyelemfelhívó táblákat helyeznek ki országszerte olyan útszakaszok mentén, ahol sokan kerékpároznak. Az első táblát közösen helyezték ki a Dobogókőre vezető országút mentén, a Két-bükkfa-nyereg elágazásnál, melyet országszerte újabbak követnek - olvasható a Magyar Közút közleményében.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet