BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két fertőzöttet találtak egy táborban - a kontaktok hazautaztak megfigyelésre

Eddig két fertőzöttet, egy magyar és egy szerb állampolgárt azonosítottak a Rákóczi Szövetség sátoraljaújhelyi táborozói között. A fertőzötteket a Szent László kórházba szállították, a velük érintkezők hazautaztak megfigyelésre - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).

2020. július 8. szerda, 14:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A járványügyi hatóság megtette a szükséges helyszíni intézkedéseket és elvégezte a kontaktkutatást a Rákóczi Szövetség sátoraljaújhelyi táborozóinál. A tábor 250 fő részvételével zajlott, ahol eddig két fertőzöttet, egy magyar és egy délvidéki (szerb) állampolgárt azonosítottak, őket a Szent László kórházba szállították - írja közleményében az NNK.

A fertőzöttekkel szorosan érintkező táborozókat még a táborban azonnal elkülönítették, a 20 szerb állampolgárt busz szállította haza, ahol a helyi eljárásrend alapján figyelik meg őket, 27 magyar állampolgár szintén elhagyta a tábort, számukra otthoni megfigyelést írtak elő.

Azon további táborozókat és személyzetet, akiknél felmerül a szoros kontaktus a pozitív esetekkel, szintén otthonukban figyelik meg.

Az NNK az eset kapcsán ismételten felhívja a figyelmet arra, hogy a járványügyi készültség érvényben van, és a fertőzés terjedésének megakadályozását célzó megelőző szabályok betartása kiemelten fontos saját magunk és embertársaink védelme érdekében.​ Közösségbe csak egészséges ember menjen, és ha egy zárt közösségben felmerül a fertőzés gyanúja, akkor a fertőzésgyanús személyeket el kell különíteni.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet