BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Úgy osztják Debrecennek a pénzt, mintha főváros lenne

Debrecen városának a 2021 és 2023 közötti időszakra 29 milliárd 124 millió forint támogatást ítélt meg a kormány.

2020. június 11. csütörtök, 09:59

Fotó: Xanga / Józsa István
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben megjelent határozat a Debrecen 2030-ig szóló fejlesztési koncepcióval érintett közlekedésfejlesztési, gazdaságfejlesztési, közmű-, oktatási, egészségügyi, kulturális, valamint energetikai tárgyú fejlesztési irányokhoz és tervezett projektelemekhez biztosítja, az első három évi forrást. A 29 milliárd 124 millió forintot Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata kapja.

A támogatásból a jövő évre mintegy 10 milliárd, 2022-re 12 milliárd forint esik, a maradék bő 6 milliárd a 2023-as támogatás.

A konkrét projekteket nem sorolja fel a határozat. A támogatott célok közül közlekedésfejlesztésre 4,4 milliárd, a Debreceni Egyetem fejlesztésére pedig 14,8 milliárd forint fordítható 3 év alatt.

Összehasonlításképpen Budapest költségvetésének bevételi oldala - a járvány előtt elfogadott rendelet szerint - 284 milliárd 97 millió 500 ezer forint, vagyis most ennek 10 százalékával felérő összeget kap meg a megyeszékhely.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet