BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországba is szabadon utazhatnak a magyarok

Csehország várhatóan pénteken éjféltől feloldja az utazási korlátozásokat Magyarországgal, Ausztriával és Németországgal szemben - jelentette be Andrej Babis cseh kormányfő csütörtökön az MTI szerint.

2020. június 4. csütörtök, 17:08

Fotó: Napi.hu / Szabó Zsuzsanna
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

"Rendkívüli kormányülést hívtam össze péntek reggelre. Arra számítok, hogy feloldjuk az utazási korlátozásokat nemcsak Ausztriával, de Németországgal és Magyarországgal is. Ezen országok, illetve Csehország állampolgárai ezentúl úgy utazhatnának egymás országaiba, mint a járvány előtt, mindenféle engedélyek és karanténok nélkül" - mondta Babis a Karlovy Vary régióban tett látogatásakor.

Prága és Pozsony megállapodása alapján Csehország és Szlovákia már szerda éjféltől teljes mértékben megnyitotta határait egymás állampolgárai előtt.

A jelenlegi szabályozás szerint a csehek és a magyarok mindössze 48 órára látogathatnak szabadon a másik országba.

A cseh kormány hétfőn döntött arról, hogy a cseh állampolgárok június 15-től kezdve szabadon utazhatnak az összes európai országba. Negatív koronavírustesztet csak Nagy-Britanniából és Svédországból való visszatéréskor lesz kötelező felmutatni. Ellenkező esetben az érintettre kéthetes házi karantén vár.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet