BUX 138790.87 -0,51 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfagyott a magyar dinnye nagy része, de nem kell aggódni, ültettek újat

A húsvét utáni fagyok megtizedelték a görögdinnye ültetvényeket, de a gazdák újraültettek, és így már van ok a bizakodásra a dinnyetermést illetően – mondta Göcző Mátyás, a Magyar Dinnyetermelők Egyesületének társelnöke a Kossuth Rádióban.

2020. június 3. szerda, 13:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az időjárás idén több szempontból sem volt megfelelő, a gazdák az áprilisi alacsony hőmérsékletek miatt nem tudtak korán ültetni - idézi az MTI a szakembert.

Jelenleg is az éjszakai hideg időjárás okozhat problémákat. Ennek ellenére - az egyes termelők által használt új termesztési technológiák révén - június közepétől a magyar görögdinnye is megjelenik a boltokban, piacokon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet